ДОСЯГНЕННЯ
Результати діяльності Енергетичної асоціації «УКРАЇНСЬКА ВОДНЕВА РАДА» у 2021 році
У звіті представлено ключову інформацію щодо досягнень та участі Українською водневої ради у розвитку водневої економіки в Україні у 2021 році.
Звіт містить 4 розділи:
1. Розвиток водневої економіки на порядку денному уряду України
2. Діяльність Української водневої ради у 2021 році
3. Водневі проєкти членів Української водневої ради
4. Заходи за участі керівництва Української водневої ради
Переглянути Завантажити
Воднева стратегія України: проєкт
У роботі визначено цілі, пріоритети та завдання Водневої стратегії України, етапи, основні заходи для її реалізації, а також представлено основні напрями та перспективи застосування зеленого водню в Україні.
Визначено показники ресурсної бази сучасної зеленої водневої енергетики – енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії та водні ресурси, на основі яких встановлено оптимальні території в Україні для виробництва зеленого водню.
Надано заходи щодо створення передумов інвестиційної привабливості для розвитку водневих технологій та перелік основних дій і заходів політики впровадження Водневої стратегії України.
Автори: М. Бенменні, І. Іванченко, С. Кудря, М. Кузнєцов, К. Петренко, О. Рєпкін, Л. Яценко
Переглянути Завантажити
Атлас енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії України
Атлас являє собою один із елементів візуалізації інформації, представленої в інформаційно-аналітичній системі оцінки енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії.
Документ призначено для використання в процесі проведення науково-дослідних, пошукових та проектувальних робіт при розробці, створенні та впровадженні обладнання відновлюваної енергетики за основними напрямами їх освоєння.
Виконавець - Інститут відновлюваної енергетики НАН України. Матеріали атласу виконані за підтримки Енергетичної асоціації «Українська воднева рада».
Переглянути Завантажити
Ініціатива «2х40 ГВт зеленого водню для Європейської зеленої угоди»
Публікацію підготовлено за ініціативи європейської асоціації «Hydrogen Europe» за підтримки Енергетичної асоціації «Українська воднева рада», Ініціативи африканського водневого партнерства, Dii Desert Energy та Мережі технологій чистої енергії ЄС-РСАДПЗ. Мета полягає у сприянні масовому збільшенню виробництва електролізерів в ЄС, щоб підтримати виробництво «зеленого» водню.
У цьому документі представлені конкретні кроки для підтримки промислового розгортання. Дорожня карта з виробництва електролізерів потужністю 40 ГВт в Північній Африці і Україні до 2030 року включає виробництво водню потужністю 7,5 ГВт для внутрішнього ринку і 32,5 ГВт потужності з виробництва водню на експорт.
Переглянути Завантажити
Проект Дорожньої карти для виробництва та використання водню в Україні
Дорожня карта розроблена на вимогу Міністерства енергетики України та підтримана Європейською економічною комісією ООН в рамках проєкту «Посилення потенціалу Уряду України для розвитку інфраструктури для виробництва та використання водню з метою підтримки зеленого відновлення після Covid-19», фінансованого Регулярною Програмою Технічного Співробітництва (RPTC).
Дорожня карта фокусується на тому, як водневі технології та технології паливних елементів могли б із самого початку бути використані у країні, представляючи серію застосувань, які могли б із самого початку використовуватись у деяких сферах і бути масштабовані у майбутньому. Документ також розкриває деякі ризики, пов’язані з технологіями, проблеми із впровадження та проблеми відсутності необхідних знань.
Енергетична асоціація «Українська воднева рада» взяла участь у формуванні звіту.
Переглянути Завантажити
Біла Книга «Офшорна вітроенергетика та «зелений» водень: відкриття нових меж енергетичної потужності України»
У Білій книзі проаналізований потенціал розвитку офшорної вітроенергетики в Україні, а також використання енергії вітру для виробництва «зеленого» водню. Автори публікації навели переконливі аргументи на користь розвитку цієї галузі енергетики та пропонують зміни у законодавче регулювання, які б сприяли залученню інвестицій у офшорну вітроенергетику та виробництво «зеленого» водню.
Білу книгу опубліковано юридичною фірмою «Астерс», Українською вітроенергетичною асоціацією, Енергетичною асоціацією «Українська воднева рада» за підтримки Інституту відновлювальної енергетики НАН України.
Переглянути Завантажити