В КПІ затверджено освітню програму з водневих та біопаливних технологій

У травні 2025 року Вчена рада КПІ ім. Ігоря Сікорського ратифікувала інноваційну міждисциплінарну освітньо-професійну програму першого (бакалаврського) рівня «Енергоощадне обладнання біопаливних та водневих технологій».
Програма створена на базі кафедри автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) у тісній співпраці з Українською водневою радою та іншими партнерами кафедри.
Мета програми — підготувати фахівців нового покоління, здатних поєднати знання в галузі автоматизації, мехатроніки та енергоефективних технологій із практичними навичками роботи з біопаливними та водневими системами. Це важливий крок до системної підготовки кадрів для розвитку і впровадження сучасних енергоефективних та кліматично нейтральних технологій в енергетиці та промисловості.
Особливу увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню програми. Базою для її реалізації стала навчально-наукова лабораторія «Інноваційні технології в енергетиці та транспорті», започаткована в КПІ за підтримки Української водневої ради в 2023 році.
Спільними зусиллями ми формуємо сталу енергетику та водневу економіку в Україні.
