П'ять важливих енергетичних уроків за рік війни Росії проти України

Питання енергетичної безпеки

До того, як російський президент путін розпочав вторгнення в Україну, поняття енергетичної безпеки – нації, що здійснюють максимальний контроль над своїми власними поставками – було переважно для слайдів PowerPoint на галузевих конференціях.

Це назавжди змінилося рік тому, коли припинення залежності від газу Путіна стало головним питанням національного порядку денного в Німеччині, якій за кілька днів довелося зруйнувати десятиліття енергетичної політики, заснованої на постачанні російських вуглеводнів. Скористайтеся шаленими зусиллями найбільшої економіки Європи знайти нові джерела газу, у чому вона значною мірою досягла успіху, і посиліть турбонаддув, створюючи відновлювані джерела енергії.

Відновлювані джерела енергії тепер виграють двома способами, а не одним

Енергія вітру та сонця вже лідирувала в боротьбі зі зміною клімату, але зараз користується більшим попитом, ніж їхні повноваження з нульовим викидом вуглецю. Якщо енергетична безпека означає контроль над власними поставками, то відновлювані ресурси країни, милостиво, поза контролем путіна.

Політики МОЖУТЬ діяти швидко та масштабно мислити

Після багатьох років кліматичних самітів ООН, які спостерігали, як глобальні особи, які приймають рішення, рухалися з кроком равлика, доза російської військової агресії призвела до розгону політиків. Це особливо вірно в Європі, де на початку березня минулого року лідери ЄС уже зібрали REPowerEU – прискорений пакет цілей у відновлюваних джерелах енергії та екологічному водні, розроблений для стимулювання електрифікації та зменшення залежності від імпортованого газу.

Україна розглядає післявоєнну роль постачальника зеленого водню

Україна планує використовувати свої вітрові ресурси, щоб стати постачальником екологічно чистої електроенергії та екологічно чистого водню по всій Європі після завершення бойових дій, спричинених війною з росією.

Ця стратегія була висвітлена у щорічному президентському посланні до парламенту країни 28 грудня, коли він заявив, що Україна стане лідером у «сучасній зеленій енергетиці».

За рахунок відновлюваної та атомної енергетики, а також водню Україна задовольнить власні енергетичні потреби, а також забезпечить Європу, додав він. «Це буде історичне посилення ролі України в Європі. Ми можемо, а тому повинні стати одним із гарантів енергетичної безпеки Європи».

Європа робить кроки до розвитку водневої мережі

Вторгнення росії в Україну змусило 25 країн вкласти 73 мільярди доларів у нові дешевші інвестиції в зелений водень, оскільки рекордні ціни на газ зробили водень на основі викопного палива нерентабельним.

Стрімке зростання цін на газ спричинило стрибок рівня вартості водню, виробленого з викопного палива, і сприяло прискоренню інвестиційних планів у більш чисті та екологічно чисті водневі активи.

Європейські енерегетики поставили для себе амбітну ціль по збільненню кількості відновлюваного водню до 10 млн тонн річного внутрішнього виробництва плюс додаткові 10 млн тон щорічного імпорту водню. Для цього REPowerEU пропонують створити Hydrogen Accelerator.

Для досягнення такої цілі – виробництва 10 млн тонн відновлюваного водню в ЄС – знадобляться електролізери потужністю 90-100 ГВт.

У планах багатьох європейських країн Україна фігурує як потенційний партнер у виробництві зеленого водню.

Джерело: www.rechargenews.com