Відбувся другий вебінар в серії «Розвиток водневої економіки в Україні»

Вчора, 21 жовтня, відбувся другий вебінар в серії «Розвиток водневої економіки в Україні», присвячений обговоренню інвестиційного клімату водневих проєктів.

Старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України Юрій Тащеєв розповів учасникам про роль водню в переході до нової енергетичної моделі, прогноз вартості водню та навів приклади водневих проєктів у світі.

За його словами, згідно з прогнозами, до 2025 року світовий ринок виробництва водню досягне $201 млрд в порівнянні з $130 млрд в 2020 році, при середньорічному темпі зростання 9,2% протягом прогнозованого періоду. Окрім цього пан Тащеєв зазначив, що в 2020 році обсяг світового ринку «зеленого» водню оцінювався в $0,3 млрд, і, за прогнозами, до 2028 року досягне $9,8 млрд, а з 2021 по 2028 рік зростатиме із середньорічним темпом 54,7%.

«Якщо ми говоримо про створення українського ринку «зеленого» водню, то його розвиток має відбуватися одночасно за двома напрямками – експортному (виробництво та продаж водню в ЄС) та виробництво «зеленого» водню для внутрішнього споживання».

Участь у вебінарі також взяв Ярослав Криль, директор компанії «Водень України», яка є членом Енергетичної асоціації «Українська воднева рада» та займається реалізацією пілотного проєкту з будівництва водневого заводу на півдні Одеської області. Основною метою проєкту є створення енергетичного кластеру, орієнтованого на виробництво електроенергії з ВДЕ, виробництво «зеленого» водню та його експорт до ЄС.

Про правові аспекти реалізації водневих проєктів розповів партнер київського офісу «Dentons» Максим Сисоєв. Зокрема, пан Максим розповів про основні можливі опції для продажу водню, а також необхідні дозвільні документи та договори для виробництва «зеленого» водню з ВЕС та СЕС, будівництва і експлуатації електролізера, верифікації і продажу «зеленого» водню.

Керівник практики енергетики юридичної фірми «Sayenko Kharenko» Марина Гріцишина розповіла про правове регулювання виробництва водню в Німеччині та Україні, як передумову для енергетичного партнерства.

Пані Марина зазначила, що згідно з проведеними опитуваннями серед німецьких та українських компаній, основним бар’єром для енергетичного партнерства щодо «зеленого» водню є саме відсутність правового регулювання в Україні.

Матеріали вебінару

  • Презентація «Стратегічні дії ринкових гравців та приклади водневих проєктів» (Юрій Тащеєв)

  • Презентація «Правові аспекти реалізації водневих проєктів» (Максим Сисоєв)
  • Презентація «Правове регулювання виробництва водню в Німеччині та Україні, як передумова для енергетичного партнерства» (Марина Гріцишина)

Відеозапис доступний за посиланням >> https://youtu.be/06VQzIWGZ9w

Нагадаємо, що наступний вебінар в серії відбудеться 28 жовтня, на якому обговорюватимемо транзитний потенціал України. Якщо Ви ще не зареєструвалися для участі у вебінарах, переходьте за посиланням.

Організатор: Енергетична асоціація «Українська воднева рада» за підтримки Проєкту Агентства ООН з промислового розвитку «UNIDO» та Глобального Екологічного Фонду «GEF»