Воднева стратегія України може стати основою для міжнародної співпраці у водневій енергетиці - Герман Галущенко

Міністр енергетики Герман Галущенко обговорив з представниками USAID Проєкту енергетичної безпеки рамкові рекомендації для створення Водневої стратегії України, розроблені спільно фахівцями Міненерго та експертами USAID. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Стратегія передбачатиме три ключові елементи водневої енергетики: виробництво, транспортування та зберігання водню. Відповідно до експертних рекомендацій стратегія впроваджуватиметься у три етапи: 2021-2025 роки, 2025 – 2030 роки та після 2030. На кожному з цих етапів передбачається визначення основних завдань та сфер діяльності, розвиток інфраструктури, створення нормативно-правової бази та реалізація пілотних проєктів та напрямків для співпраці.

«Воднева стратегія дуже важлива для України. Вона може стати гідною основою для міжнародної кооперації, особливо, зі Сполученими Штатами Америки. Ми можемо розпочинати пілотні водневі проєкти на основі атомної енергетики. У Європі, у зв’язку з енергетичною кризою, починають все голосніше казати, що атомна енергетика – це чиста безвуглецева енергія. Ми також підтримуємо цю позицію», - наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.

Підготовці рамкових рекомендацій щодо створення Водневої стратегії передували численні наради та зустрічі на базі робочої групи Міненерго з розроблення стратегії, обговорення з українськими та міжнародними експертами, вивчення світового досвіду. Рамкові рекомендації будуть обговорені із стейкхолдерами та учасниками ринку, які мають надати свої пропозиції та зауваження. Написання власне стратегії розпочнеться після опрацювання пропозицій усіх зацікавлених сторін.