Україна цілеспрямовано працює над підготовкою до експорту «зеленого» водню
18-20 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив робочий візит до Турецької Республіки, у рамках якого взяв участь в Анталійському дипломатичному форумі в панельній дискусії на тему «Енергетика: яке майбутнє нас очікує?».

Міністр переконаний, що «зелений» перехід економік є історичною даністю, і хоч виробники нафти та газу намагатимуться зберегти статус-кво, історію неможливо зупинити.
«Для України розвиток альтернативних джерел енергії, особливо відновлюваних, несе велике полегшення та відкриває нові можливості. Ще десять років тому частка сонячної та вітрової генерації в нашій економіці була майже непомітною. Нині це важливий елемент енергобалансу України», - додав він.
Дмитро Кулеба нагадав, що Євросоюз у своїй енергетичній стратегії визначив Україну пріоритетним партнером у постачанні «зеленого» водню на ринок ЄС і запевнив, що Україна цілеспрямовано працює над підготовкою до його експорту.
Детальніше на сайті МЗС.
Довідково: Анталійський дипломатичний форум проводиться Туреччиною вперше. Цей форум покликаний стати щорічним міжнародним майданчиком для обміну думками з актуальних міжнародних питань, обговорення дієвих кроків сучасної дипломатії задля реагування на глобальні виклики. У цьогорічному форумі беруть участь понад 40 глав держав, урядів, міністерств закордонних справ, а також представники академічних кіл, експерти та медіа.
