До Енергетичної асоціації «Українська воднева рада» приєднався Оператор ГТС України

Енергетична асоціація «Українська воднева рада» рада вітати нового члена - ТОВ «Оператор ГТС України».
 

Асоціація та Оператор ГТС України об’єднають зусилля з метою науково-технічного дослідження маршрутів і можливостей української ГТС для транспортування відновлюваного водню до Європи,  визначення та реалізації пілотних проєктів з виробництва й транспортування водню та головне – приєднання української газотранспортної мережі до водневого транспортного коридору ЄС.

Не менш важливим питанням спільної роботи є створення науково-дослідної платформи з транспортування водню.

«Виробництво та транспортування «зеленого» водню до Європи сьогодні є одним із найвищих пріоритетів України. Оператор ГТС України, як і ми, враховує потенціал водню у декарбонізації та розвитку економіки й посиленні енергетичної безпеки України та активно займається вивченням цього питання. Ми раді нашому новому рівню співпраці та будемо плідно співпрацювати у напрямку врегулювання усіх аспектів налагодження інфраструктури для транспортування водню», – зазначив Президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада» Олександр Рєпкін.

Оператор ГТС України прагне до співпраці з потенційними виробниками водню, дослідницькими інститутами, державними органами та іншими зацікавленими сторонами для визначення розташування потенційних водневих кластерів. Це, в свою чергу, дозволить розробити ефективний ланцюжок з виробництва, транспортування всередині країни та експортування водню в ЄС.

«Об’єднавши зусилля з потенційними виробниками, споживачами та при необхідній підтримці держави, ми зможемо створити необхідні засади для реалізації «дорожньої карти» переходу до водневої енергетики в Україні. А саме – визначити та опрацювати регуляторні, технічні та організаційні аспекти, необхідні для того, щоб реалізувати водневий потенціал України, – зазначив заступник генерального директора ОГТСУ з розвитку та трансформації Павел Станчак. – У своїй стратегії розвитку Оператор ГТС  фокусується на підготовці інфраструктури до транспортуванні відновлюваних газів. Саме газотранспортна інфраструктура є надзвичайно важливою для подальшої декарбонізації української енергетики».

ТОВ «Оператор ГТС України» – природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн Європейського Союзу. Товариство було створене в 2019 році з метою виконання міжнародних зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи України.