«Зелений» водень зможе забезпечити 24% світового енергоспоживання до 2050 року

Дослідницька агенція Bloomberg New Energy Finance (BNEF) опубліковала щорічне дослідження основних трендів розвитку водневих технологій – Hydrogen Economy Outlook.

Водень, який виробляють за допомогою відновлювальних джерел енергії — один з ключових елементів стратегії Євросоюзу щодо вирішення проблеми змін клімату та розвитку сталої економіки. За даними BNEF, до 2050 року «зелений» водень зможе забезпечити близько 24% світового споживання енергії.

Виробляти водень будуть завдяки генерації сонячної та вітрової енергії. За розрахунками, вартість 1 кг водню складатиме $0,8 - 1,6 з урахуванням зберігання та транспортування, що приблизно відповідає сьогоднішній вартості природного газу в енергетичному еквіваленті ($6-12 за млн БТО).

Зниження вартості ВДЕ сприятиме росту популярності «зеленого» водню та зменшенню викидів викопного палива на третину. Все це залежить від координації політики країн ЄС та відповідних політичних рішень.  

Основні висновки дослідження:

• Близько $150 млрд державних субсидій необхідно для стимулювання ринку водневих технологій до 2030 року;

 Країни мають ввести вуглецевий податок, який зменшить попит на викопне паливо;

 Для того, щоб забезпечити «зеленим» воднем 24% глобальних енергетичних потреб необхідно збільшити генерацію ВДЕ удвічі;

• До 2050 року знадобиться більше $11 млрд на інфраструктуру для повноцінної роботи водневого ринку. 

Дослідження Hydrogen Economy Outlook підтверджує, що водневі технології мають чималий потенціал розвитку в країнах, де будуть сформовані необхідні умови. Нагадаємо, Україну розглядають як потенційного виробника та експортера «зеленого» водню в ЄС. 

Докладніше на сайті BNEF.