Концепцію «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року обговорили в Мінекоенерго

24 січня в Міністерстві енергетики та захисту довкілля представники ринку відновлюваної енергетики надали пропозиції та зауваження щодо Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року.

Президент енергетичної асоціації «Українська Воднева Рада» Олександр Рєпкін також взяв участь в обговоренні. Він звернув увагу, що в запропонованій стратегії йде мова про забезпечення внутрішнього «зеленого» переходу, проте не враховано потенціал України як експортера відновлюваної енергії.

«Сьогодні країна має чудовий шанс стати експортером енергоресурсу. Віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що до 2030 року в країнах Євросоюзу дефіцит енергії з відновлювальних джерел може сягнути близько 1 трлн кВт/год.  В Євросоюзі розглядають концепцію створення 80 гВт потужностей електролізерів, щоб виробляти «зелений» водень. А саме, будувати відновлювальні потужності, що не будуть навантажувати тариф, а будуть спрямовані на видобуток чистого водню. Озвучена Тіммермансом концепція передбачає будівництво 40 гВт потужностей на території країн Євросоюзу, 25 гВвт – у Північній Африці, яка має спільний кордон та газотранспортне сполучення з Іспанією та перспективу будівництва 15 гВт на території України»,  розповів Олександр Рєпкін. 

Президент Української Водневої Ради також відзначив, що «Атлас енергетичного потенціалу відновлювальних джерел України», який асоціація презентувала спільно з Інститутом відновлюваної енергетики та Інститутом майбутнього, отримав схвальні відгуки від європейських партнерів. Це дослідження підтверджує, що в України є великий потенціал саме з відновлювальної енергетики. Найбільш перспективною є вітрова енергетика. 

Учасники обговорення підтримали необхідність «зеленого» енергетичного переходу України та зауважили, що залишаються певні економічні, законодавчі та технологічні аспекти, які потребують подальшого опрацювання. 

З Концепцією «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року можна ознайомитись за посиланням.