Українська Воднева Рада підписала меморандум про співпрацю з найбільшими фаховими організаціями України

12 липня Меморандум про спільну боротьбу з екологічними маніпуляціями підписали понад 15 провідних організацій України.

Представники Української Водневої Ради взяли участь в брифінгу «Екологічні маніпуляції: ціна для України». В рамках заходу фахові організації України підписали документ про подальшу співпрацю задля професійного розв'язання екологічних проблем та запобіганню будь-яким маніпуляціям на екологічні теми.

В ході брифінгу представники зі сфер екології, енергетики, металургії, агросектору, водного господарства розповіли про найпоширеніші випадки екорейдерства та про їх наслідки для України. Обговорили також можливі розв'язання цієї проблеми. Заступник голови Української Водневої Ради Олександр Дьяченко зауважив, що одним з ключових питань сьогодні є обізнаність українського суспільства.

«Необхідно проводити навчальні заходи та пояснюючі тренінги для людей. Розповідати про те, що екологія це важливо та потрібно. Екологія - не політика. Треба більше розповідати про те, як влаштовані сонячні електростанції, вітропарки, що таке водневі технології. Про те, що наша діяльність спрямована на вирішення спільних проблем і нічим не загрожує навколишньому середовищу», - наголосив Олександр Дьяченко.

 

Також він розповів про власний досвід та складнощі, з якими зіштовхується енергетична асоціація «Українська Воднева Рада». Зокрема, мова йшла про законодавчу реалізацію в Україні «дорожньої карти» впровадження водневих технологій, яку асоціація презентувала у квітні цього року в Європі. Проект був схвалений всіма європейськими водневими асоціаціями.

«Сьогодні воднева енергетика є однією з найпрогресивніших галузей відновлюваної енергетики в Україні. Наша асоціація працює над тим, як втілити ці технології та зробити їх доступними для українців. Ми вважаємо, що будь-які які маніпуляції несуть загрозу інвестиційному клімату країни. Українська Воднева Рада зацікавлена в тому, щоб синхронізувати інтереси держави, суспільства та природи. Тому ми підтримуємо цей діалог та спільно з іншими організаціями плануємо запобігати спекуляціям на тему екологічного та безпечного майбутнього країни», - заявив заступник голови Української Водневої Ради.

За словами президента Професійної асоціації екологів України Людмили Циганок, останнім часом ЗМІ та громадськість досить часто спекулюють саме на екологічних питаннях.

«Якщо ми дозволимо використовувати екологічні інструменти як маніпуляцію, то ми втратимо можливості чистого та безпечного довкілля для кожного громадянина України, ми втратимо можливості для прогресу. Ми повинні дати відповідь на запитання, чого ми насправді хочемо. Прогресивної розвинутої європейської країни, яка розвивається з урахуванням всіх екологічних вимог, чи ми хочемо використовувати екологію як інструмент напирання?», - наголосила Людмила Циганок. 

Меморандум про співпрацю «Щодо обміну інформацією, формування масиву аналітичних даних, провадження правової, освітньої та наукової діяльності в сфері екології» підписали: Енергетична асоціація «Українська Воднева Рада», «Професійна асоціація екологів України», Асоціація «Укрцемент», «Асоціація підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами», «Біоенергетична асоціація України», «Українська вітроенергетична асоціація», «Асоціація сонячної енергетики України», «Федерація металургів України», Об’єднання підприємств «Укрметаллургпром», «Центр енергетичної безпеки України», Асоціація «Союз птахівників України», «Асоціація західноукраїнських забудовників», «Українська аграрна конфедерація», Асоціація «Свинарі України», Громадське об’єднання «Єдина сила», МГО «Інститут сталого розвитку».